Posuzování záměru zdravotnického holdingu FutureLife na ovládnutí kliniky reprodukční medicíny Gennet se protahuje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) správní řízení přerušil a vyžádal si od firem další informace. ČTK to včera řekla Milena Marešová z tiskového odboru ÚOHS. Pro holding budovaný investičním fondem Hartenberg, který hospodaří s miliardami ministra financí a majitele Agrofertu Andreje Babiše, jde zatím o největší zdravotnickou akvizici. Hodnotu transakce ani jedna ze stran neuvedla.
Kdy ÚOHS rozhodne zatím není jasné, původně měl případ uzavřít do poloviny ledna. Posuzuje oblast poskytování zdravotnických služeb, konkrétně v oborech ambulantní gynekologické péče, asistované reprodukce, sexuologie a andrologie, anestezie, lékařské genetiky a urologie.
Kliniky Gennet předloni utržily 360 milionů korun. Roční tržby nově vznikající zdravotnické skupiny tak podle serveru budou 1,4 miliardy korun. Skupina Gennet je rodinná firma založená v roce 1996 lékařem Davidem Stejskalem. Jeho rodina by měla v rámci vyrovnání získat minoritní podíl v holdingu FutureLife. Firma provozuje dvě kliniky v Praze, jednu v Liberci a jednu v Londýně.
Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku a na Slovensku, uvedl už dříve Josef Janov, někdejší investiční šéf Penty, který s Babišem fond loni založil. V holdingu FutureLife soustředil fond zdravotnická zařízení. V Česku holding FutureLife již koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum, které také provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny. Letos holding získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.
-čtk-